fbpx

Asansörlü Taşımacılık Nedir Nasıl Yapılır

Asansörlü taşımacılık nedir? Nasıl yapılır? Kolay, hızlı ve güvenli asansörlü taşıma yöntemleri nakliyeciler için önemlidir. Asansörlü eşya taşıma hizmetinde, eşyaların, özellikle ağır eşyaların kamyona yerleştirilmesi çok kolaydır. Ancak asansörlü taşıma işinde öncelikle keşif yapılır.

Günlük kullandığımız ve yaşam konforu muzun en önemli ögesi eşyalar, güncel asansörlü evden eve nakliyat hizmetine ihtiyaç duymaktadır. Piyanolar, ağır kasalar, antika mobilyalar ve derin dondurucular asansörlü araçla kolay bir şekilde indirilmektedir. Eski yöntemlerle ağır eşyaların elemanlar vasıtasıyla indirilmesi işlemi artık problem olmaktan çıkmıştır. Asansörlü taşıma yöntemleriyle evden veya iş yerinden eşya taşımak gün içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Bu işlem için en önemli konu asansör sistemli araç için ev çevresinde yeterli boşluğun olmasıdır. Yeterli boşluk olmadığı zaman bu araç kullanılmaz. Asansörlü aracın kullanımı için binanın önünde veya arkasında yeterli boşluğun olması ve bu boşluğa bakan pencere ve balkonun eşya taşıma için yeterli olması gerekir.

Asansörlü Taşımacılık – Neden Keşif Yapılıyor?

Nakliye hizmetinde keşif yapılmasının en önemli nedeni, asansörlü nakliyat işleminin sorunsuz bir şekilde yapılmasıdır. Taşınacak eşyanın yerine zamanında ulaşması için ve bu işlemi yaparken her hangi bir problemin çıkmaması keşif yapılır. Bu işlemde deneyimli elemanlar evinizdeki veya iş yerinizdeki özel eşyalarınızı inceler. Eşyanın genel özelliklerini yerinde değerlendiren keşif elemanları en uygun kapalı kasa aracını tercih eder. Ayrıca eşyaların miktarını ve özelliklerini yerinde değerlendiren ekip, paketleme malzemesi, paketleme elemanı, taşıma elemanı, asansörlü araç için uygun yerin tespiti gibi konuları açıklığa kavuşturmaktadır.

Asansörlü Aracın Yeri Önemlidir

Hızlı ve aynı zamanda sorunsuz asansörlü nakliye hizmeti için asansörlü araçlar olmazsa olmazdır. Özellikle çok katlı binalardan eşya indirmek için asansörlü araçlara olan ihtiyaç da her geçen gün artmıştır. Firmamızın deneyimli elemanları, evin etrafını inceler. Park boşluğu veya bahçe boşluğu tespit edildikten sonra bu boşluğa bakan pencereler ve balkonlar incelenir. Pencere veya balkonların incelenmesinin ardından en uygun olanı tercih edilir. Eşya indirmek için pencere veya balkon yeterli değil ise asansörlü araç kullanılamaz.

Bazı durumlarda pencere küçük gelir. Pencere küçükse veya balkon dar ise, pencerenin orta kısmındaki büyük cam uzman ekibimiz tarafından çıkarılır ve eşya indirme işlemine müsait hale getirilir. Asansörlü nakliyat hizmetinde eşyanın zarar görmemesi gerekir.

Asansörlü aracımızı yetkili personel kullanmaktadır ve kullanım esnasında aracın yan kısımlarındaki ayaklar açılmaktadır. Bu ayaklar aracın dengesini korumaktadır ve eşya indirme esnasında sarsıntıyı engellemektedir. Güvenli bir şekilde eşyaların indirilebilmesi için asansörlü aracın sabit durması gerekir.

Yorumunuz nedir ?
1Çok Mutlu0Eğlenceli0Kötü0Şaşkın
Oylarınız için teşekkürler!
Oylama: 5 değerlendirmeden 5 (göre 1 Oy)

Yorum Yap

Destek Al
WhatsAp Destek
Merhaba,
Yardıma ihtiyacınız var mı ?
7/24 Ara