fbpx

Sigortalı Taşımacılık – Sigortalama Şartları Önemlidir. Sigortalı özelliklere sahip nakliye hizmeti, gerekli güvenlik önlemlerinin alınması rağmen kaza sonucu zarar gören eşyaların teminat altına alınması işlemidir. Sigortalı taşımacılık nedir? Her eşyanın değeri farklıdır ve bu fark sigorta poliçesine de doğrudan yansımaktadır. Sigortalanması gereken eşyalar paketlere girmeden fotoğrafı çekilerek sigortalanmaktadır.

Eşyaların Sigortalanması

Özel paketleme seçenekleriyle taşınmaya hazırlana eşyalar, özelliğine uygun şekilde paketlenir ve yüklenir.Sigortalı Evden eve Nakliyat Bu işlemde eşyanın mekanik yapısı ve diğer özellikleri dikkatli bir şekilde incelenmektedir. Eşyanın genel yapısı dikkate alınarak yapılan paketleme ve yükleme, kısa sürede gerçekleşmektedir. Beklenmedik kazaların meydana getirdiği maddi kayıp, sigortalama işlemi ile ortadan kaldırılmaktadır.

Bu sektörde sigortalama işlemi taşıma süresi boyunca gerçekleşmektedir. Sigortalı taşımacılık nedir? Taşıma süresi boyunca eşyanın teminat altına alınmasıdır. Taşıma süresi sonunda ise sigortalama işlemi son bulmaktadır. Eşyanın piyasa değeri dikkate alınarak poliçe değeri belirlenmektedir. Bu kategoride çok değerli antika eşyalar ve değerli cihazlar sigortalanan eşya kategorisinde değerlendirilmektedir.

Sigortalı Taşımacılık – Sigortalama Şartları Önemlidir

Bu sektöre özel olan sigortalama işleminde eşyanın usulüne uygun paketlenmesi şartı vardır. Özellikle hassas eşyaların içi köpüklü kutulara yerleştirilmesi, sigortalama hizmetinin en önemli maddelerinden biridir. Sigorta şirketi taşıma, paketleme ve yükleme gibi kategorilerde firmaya ait kusurları sigorta kapsamı dışında değerlendirmektedir. Sigorta poliçesi taşıma işlemiyle bitmektedir.

Sigortalama işlemlerinde paketleme işlemi esnasında fotoğraf çekilmediği zaman poliçe kesilmemektedir. Sigortalı taşımacılık nedir? Taşınacak eşyanın taşınma süresi boyunca teminat alınması demektir. Bunun için fotoğraf çekimi yapılmaktadır. Firma eşyayı pakete girmeden görmek istemektedir ve çekilen fotoğrafa dikkate alarak sigortalama hizmeti sunmaktadır.

Evden eve nakliye hizmetinden parça eşya taşıma hizmetine kadar bütün kategorilerde sigorta poliçesi kesilmektedir. Kişi veya kurumsal anlamda taşınan mobilya, dolap, kitaplık, masa, sandalye ve cihaz kategorisindeki bütün eşyalar kolaylıkla sigortalanabilir. Maddi hasarın yüzde kaçının karşılandığı ve hangi şartlarda sigortalama işleminin yapıldığı poliçede yer almaktadır.

Güvenli ve Pratik Nakliye Hizmeti

Nakliyecilik hizmetinin en önemli konusu olan güvenlik, paketleme, taşıma, istifleme ve indirme kategorisinde değerlendirilmektedir. Bununla birlikte bütün güvenlik önlemlerine rağmen yine de beklenmedik kazalar meydana gelebilmektedir. Bu aşamada ise sigortalı taşıma hizmeti devreye girmektedir. Yüzde yüz güvenli taşıma hizmeti için güncel sigortalama hizmeti talep edilebilir.

Yorumunuz nedir ?
2Çok Mutlu0Eğlenceli0Kötü0Şaşkın
Oylarınız için teşekkürler!
Oylama: 5 değerlendirmeden 5 (göre 2 Oy)

Yorum Yap

Destek Al
WhatsAp Destek
Merhaba,
Yardıma ihtiyacınız var mı ?
7/24 Ara